hakkepuidu ost

Hakkepuidu ost ja puiduhakke tootmine

Hakkepuidu ost ja puiduhakke tootmine kogu Mandri-Eestis. Pakume metsaomanikele kompleksteenust kasvava metsa lõikamiseks, metsamaterjali ja raiejäätmete väljaveoks ning ümarmaterjali ja hakkepuidu müümiseks. Võsalõikus giljotiiniga ja kraavide ning kinnistu puhastamine võsast. Olenevalt tööde iseloomust, kasutame erinevas kaalukategoorias traktoreid ja ekskavaatoreid.

Hakkepuidu kokkuost

raiejäätmete ost

Raiejäätmete ost

Raiejäätmete ost ebastandardsete tüvede, puuokste- ja võrade ning alusmetsa lõikuse tagajärjel tekkinud võsa näol.
võsalõikus giljotiiniga

Võsalõikus giljotiiniga

Võsalõikus giljotiiniga noorendikes, mille vanus võiks olla vähemalt 10 aastat, kõrgus 7-8 meetrit ja diameeter alates viiest sentimeetrist.
kasvava võsa ost

Kasvava võsa ost

Kasvava võsa ost toimub väljatuleku alusel. Arvestuslik võsa maht on võimalik välja arvestada juba ennem võsalõikusega alustamist.
võsa kokkuost

Võsa kokkuost

Võsa kokkuost nii kasvaval kui ka virnastatul kujul. Võsamaterjali purustamine toimub võimalusel otse laoplatsil või siis teeservas.
virnastatud võsa ost

Virnastatud võsa ost

Virnastatud võsa ost toodetava puiduhakke mahu põhjal. Võsamaterjal peab olema eelnevalt lõigatud ja kogumisplatsil virnastatud.
puiduhakke müük

Puiduhakke müük

Puiduhakke müük soojus- ja elektrienergia tootmiseks. Hakkepuidu müük terviseradade loomiseks ja mänguväljakute rajamiseks.

Hakkepuidu tootmine

Hakkepuidu tootmine kahe Mus-Max 10 seeria puiduhakkuriga, mida transpordivad Volvo veoautod. Puiduhakke tootmine on võimalik nii metsamaterjali kokkuveoplatsil kui ka selle kõrval teeservas.

Maksimaalne ümarmaterjali diameeter, mida hakkur suudab vastu võtta on 75 cm. Puiduhakke tootmisprotsessi käigus tekkivate lendlevate puiduosakeste tõttu, ei ole soovitav virnastada hakkepuitu elamuhoonete vahetusse lähedusse.

Puiduhakke transpordiks on meil kasutusel neli Scania poolhaaget, mis kasutavad Knapen poolhaagiseid ja kahte Scania multilifti.

Oleme Eestis üks väheseid ettevõtteid, mis teostab ise nii metsaraie, metsamaterjali välja- ja äraveo ning purustab kohapeal ka raiejäätmed. Peale tööde lõppu korrastame laoplatsid ja vajadusel silume ka rööpad ning äraveoteed.
hakkepuidu kokkuost

Hakkepuidu hind

Hakkepuidu hind oleneb materjali asukohast ja ligipääsetavusest. Ideaalne oleks kogu tootmisprotsess läbi viia otse metsamaterjali kokkuveoplatsil.
 
Puiduhakke hind on viimase paari aasta jooksul läbi elanud pöörase hinnaralli. Suurenenud energiapuidu vajaduse tõttu kerkis hakkepuidu hind 2022. aastal piirkonniti pea 30 euroni. Hetkel jäävad hinnad siiski 13 - 15 euro vahemikku.
 
Ainult mõne kuupmetri hakkepuidu müük ei ole siiski kasumlik, kuna sellise koguse teenindamine ja transpordikulud ületavad kogu võimaliku tulu. 
 
Üldises plaanis mõjutab hakkepuidu hindu suuresti katlamajade vajadus hakke järele ja puiduhakke tootmisplatsi kaugus lähimate tarnepunktide suhtes.
Sikuta ja lase lahti failid siia või lae üles
raiejäätmete kokkuost

Raiejäätmete kokkuost

Raiejäätmete kokkuost puiduhakke tootmiseks. Metsaraie käigus tekib palju kõikvõimalikke raiejäätmeid. Olgu selleks siis alusmetsa raie käigus lõigatud võsa või ebastandardsed puutüved, mis ei sobi saematerjaliks oma kõveruse või mädaniku tõttu. Lisaks veel hulgaliselt oksarisu ja ümarmaterjaliks liialt peened puuvõrad.

Kui metsaomanik soovib metsaraiest maksimaalset tulu teenida ja raiutud metsamaterjali täies mahus ära kasutada on mõistlik erinevad raiejäätmed hakkepuidu tootjale müüa.
kasvava võsa kokkuost

Kasvava võsa kokkuost

Kasvava võsa kokkuost metsast välja toodud hakkepuidu kuupmeetrite alusel. Ostame samuti kasvavat võsa koos maaga või siis ainult teatud osa võsastunud maast. Võsa müük on võimalik ka maale seatud hüpoteegi korral.
 
Hakkepuidu müük võib oodatust tulutoovamaks osutuda, kuna viimastel aastatel on hakkepuidu hind pidevas kasvutrendis olnud. Suurenenud hakkepuidu vajadus on tingitud Euroopa Liidu püüdlustest, et saavutada läbi taastuvenergia kasutamise puhtam keskkond. Võsa müük taastuvenergia tootmiseks võiks olla üks võimalikest lahendustest.
võsalõikus giljotiiniga

Giljotiiniga võsalõikus

Giljotiiniga võsalõikus tuleb kõne alla noorendikes, mille kõrgus võiks olla vähemalt 8 meetrit ja tüvede diameeter alates 8 sentimeetrist. Maksimaalne lõigatava ümarmaterjali läbimõõt on 38 cm.
 
Giljotiiniga võsalõikus leiab laialdast kasutust uusarenduste puhastamisel võsast ja võssa kasvanud kraavipealsete või metsasihtide korrastamisel. Võsalõikuse tagajärjel tekkivat metsamaterjali kasutatakse kohapeal puiduhakke tootmiseks, mis leiab tee katlamajadesse või koostootmisjaamadesse.
teie metsa heaks
Metsakorraldustööde tegevusluba KME000013
Veoseveo tegevusluba RVTL006060
Renlog Eesti OÜ
Reg nr: 12034116
KMKR nr: EE101419406
Juriidiline aadress:
Lääniste küla, Kastre vald,
Tartumaa, 62411
a/a LHV Pank 
EE257700771004933813
E-post: info[at}renlog.ee
Kontakttelefon: +372 517 4303
Kontor: Teguri 37B (III korrus),
Tartu
vastutustundliku metsanduse märgis
FSC C137813
Copyright © Renlog Eesti OÜ | Kõik õigused on kaitstud | Veebilehe teostus: METSAOST.eu