icon-alt

Vali keel

hakkepuidu kokkuost

Hakkepuidu ost ja puiduhakke tootmine

Hakkepuidu ost ja puiduhakke tootmine ning müük kogu Mandri-Eestis. Pakume metsaomanikele kompleksteenust kasvava metsa ja võsa lõikamiseks, metsamaterjali ja raiejäätmete väljaveoks ning ümarmaterjali ja hakkepuidu müümiseks hinnaga, mis on üks Eesti kõrgemaid.

Hakkepuidu hind, mida kliendile pakume on alati konkurentsivõimeline, kuna omame puiduhakke tarnimiseks otselepinguid paljude katlamajade ja koostootmisjaamadega. Ostame virnastatud võsa ja raiejäätmeid otse hakkematerjali laoplatsil või teepervele ladustatuna.

Võsalõikus giljotiiniga kraavide ning kinnistute puhastamiseks kasvavast võsast. Teostame võsalõikust ja raietöid nii valgustus kui ka harvendusraiet vajavates metsades. Olenevalt raietööde iseloomust ja maapinna eripäradest kasutame võsa lõikamiseks ning metsa langetamiseks erinevas kaalukategoorias ekskavaatoreid ja kokkuveotraktoreid.
hakkepuidu ost

Hakkepuidu kokkuost ja puiduhakke müük

raiejäätmete ost

Raiejäätmete ost

Raiejäätmete ost ebastandardsete tüvede, puuokste- ja võrade ning alusmetsa lõikuse tagajärjel tekkinud võsamaterjali näol.
kasvava võsa ost

Kasvava võsa ost

Kasvava võsa ost toimub hakitud hakkepuidu m3 hinnaga. Kasvava võsa hind on võimalik välja arvestada juba ennem võsalõikusega alustamist.
võsalõikus giljotiiniga

Võsalõikus giljotiiniga

Võsalõikus giljotiiniga noorendikes, mille vanus võiks olla vähemalt 10 aastat, kõrgus 7-8 meetrit ja diameeter alates kaheksast sentimeetrist.
võsa kokkuost

Võsa kokkuost

Võsa kokkuost nii kasvaval kui ka virnastatul kujul. Võsamaterjali hakkimine toimub võimalusel otse laoplatsil või siis teeservas.
virnastatud võsa ost

Virnastatud võsa ost

Virnastatud võsa ost toimub hakitud hakkepuidu m3 hinnaga. Virnastatud võsa hind oleneb puidu sortimendist, kuivuse astmest ja asukohast.
puiduhakke müük

Puiduhakke müük

Puiduhakke müük soojus- ja elektrienergia tootmiseks. Puiduhakke hind alates 20 €/m3. Hinda kujundab hakke kogus ja tarne asukoht.

Puiduhakke tootmine ning müük

Hakkepuidu tootmine kahe Mus-Max 10 seeria puiduhakkuriga, mida transpordivad Volvo veoautod. Puiduhakke tootmine on võimalik nii metsamaterjali kokkuveoplatsil kui ka selle kõrval teeservas.
 
Maksimaalne ümarmaterjali diameeter, mida hakkur suudab vastu võtta on 75 cm. Puiduhakke tootmisprotsessi käigus tekkivate lendlevate puiduosakeste tõttu, ei ole soovitav virnastada hakkepuitu elamuhoonete vahetusse lähedusse.
 
Puiduhakke transpordiks on meil kasutusel neli Scania poolhaaget, mis kasutavad Knapen poolhaagiseid ja kahte Scania multilifti.
 
Oleme Eestis üks väheseid ettevõtteid, mis teostab ainult omade jõududega kasvava metsa ja võsa raietöid, metsamaterjali kokku- ja äravedu ning purustab kohapeal  vähemväärtusliku metsamaterjali ja raiejäätmed. Pärast raietöödega lõpetamist korrastame võsamaterjali laoplatsid ja vajadusel silume ka võsalõikuse käigus tekkinud rööpad.
hakkepuidu tootmine

Hakkepuidu hind

Hakkepuidu hind oleneb materjali asukohast ja ligipääsetavusest. Ideaalne oleks kogu tootmisprotsess läbi viia otse metsamaterjali kokkuveoplatsil.
 
Puiduhakke hind on viimase paari aasta jooksul läbi elanud pöörase hinnaralli. Suurenenud energiapuidu vajaduse tõttu kerkis hakkepuidu hind 2022. aastal piirkonniti pea 30 euroni. Hetkel jääb hakke hind siiski 10 - 12 euro vahemikku.
 
Ainult mõne kuupmetri hakkepuidu müük ei ole siiski kasumlik, kuna sellise koguse teenindamine ja transpordikulud ületavad kogu võimaliku tulu. 
 
Suures plaanis sõltub hakke hind suuresti katlamajade vajadusest puiduhakke järele ja hakkepuidu laoplatsi kaugusest lähimate tarnepunktide suhtes.
+372
Sikuta ja lase lahti failid siia või lae üles
hakkepuidu hind

Hakkepuidu m3 hind

Hakkepuidu m3 hind võib olla piirkonniti erinev. Hinnaerinevus on tingitud puiduhakke nõudlusest turul ja tarnepunktide kaugusest konkreetsest hakkematerjali asukohast. Peamised puiduhakke tarbijad on suured katlamajad ja koostootmisjaamad. Lisaks eksporditakse haket laevadel Põhja- ja Lääne-Eesti sadamate kaudu.

2024. aasta suve hakul on hakkepuidu m3 hind Lõuna-Eestis 10-11 euro vahemikus. Kesk-Eestis jääbi hakke hind 11 - 12 euro vahemikku ja Põhja-Eestis on hakkepuidu hind 12 - 13 euro vahemikus.
raiejäätmete kokkuost

Raiejäätmete kokkuost

Raiejäätmete kokkuost puiduhakke tootmiseks. Metsaraie käigus tekib palju kõikvõimalikke raiejäätmeid. Olgu selleks siis alusmetsa raie käigus lõigatud võsa või ebastandardsed puutüved, mis ei sobi saematerjaliks oma kõveruse või mädaniku tõttu. Lisaks veel hulgaliselt oksarisu ja ümarmaterjaliks liialt peened puuvõrad.

Kui metsaomanik soovib metsaraiest maksimaalset tulu teenida ja raiutud metsamaterjali täies mahus ära kasutada on mõistlik erinevad raiejäätmed hakkepuidu tootjale müüa.
kasvava võsa kokkuost

Kasvava võsa kokkuost

Kasvava võsa kokkuost metsast välja toodud hakkepuidu kuupmeetrite alusel. Ostame samuti kasvavat võsa koos maaga või siis ainult teatud osa võsastunud maast. Võsa müük on võimalik ka maale seatud hüpoteegi korral.
 
Hakkepuidu müük võib oodatust tulutoovamaks osutuda, kuna viimastel aastatel on hakkepuidu hind pidevas kasvutrendis olnud. Suurenenud hakkepuidu vajadus on tingitud Euroopa Liidu püüdlustest, et saavutada läbi taastuvenergia kasutamise puhtam keskkond. Võsa müük taastuvenergia tootmiseks võiks olla üks võimalikest lahendustest.
võsalõikus giljotiiniga

Giljotiiniga võsalõikus

Giljotiiniga võsalõikus tuleb kõne alla noorendikes, mille kõrgus võiks olla vähemalt 8 meetrit ja tüvede diameeter alates 8 sentimeetrist. Maksimaalne lõigatava ümarmaterjali läbimõõt on 38 cm.
 
Giljotiiniga võsalõikus leiab laialdast kasutust uusarenduste puhastamisel võsast ja võssa kasvanud kraavipealsete või metsasihtide korrastamisel. Võsalõikuse tagajärjel tekkivat metsamaterjali kasutatakse kohapeal puiduhakke tootmiseks, mis leiab tee katlamajadesse või koostootmisjaamadesse.